•  

    userfiles/elektryk-wejherowocompl/top/0.jpg

     

  •  

    userfiles/elektryk-wejherowocompl/top/1.jpg

     

 

 

Oświetlenie Led

Technologia diod LED coraz mocniej wkracza w nasze życie. Jest coraz doskonalsza, a jej postęp w ostatnich latach można spokojnie nazwać przełomowym.

Markowe diody mają żywotność na poziomie 30-100 tysięcy godzin.!!! 

Diody LED dzięki swojej zwartej budowie i braku luźnych czy kruchych części mechanicznych (żarnik, szkło, itp.) są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne, jak również na wilgoć i niską temperaturę. Bez problemu znoszą drgania, wstrząsy czy upadki. 

Diody LED nie grzeją się tak bardzo w czasie świecenia jak ich "starsze" koleżanki żarówki, które przy odrobinie nieszczęścia potrafią nawet spowodować pożar. Korzystając z diod LED nie trzeba się martwić o wełnę nad sufitem podwieszanym, o drewniane dźwigary na suficie lub o folię za regipsem. Nie spalą się też kable doprowadzające zasilanie i nie pojawią się ciemne plamy na ścianach i sufitach w okolicy lampy LED. 

Poniżej postaram się odpowiedzieć bardzo precyzyjnie jakie to mogą być oszczędności…

Poniższa tabelka zawiera porównanie kosztów zakupu oraz eksploatacji trzech rodzajów źródeł światła na przestrzeni okresu średniej trwałości diody LED, czyli 50 tysięcy godzin (~6 lat ciągłego świecenia).

Zestawienia dokonano porównując markowe źródła oddające taka samą ilość światła przy podobnej temperaturze barwowej.